76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Another

22. června 2017 v 21:47 | Imp Go |  Anime

Žánr: Horror, Školní život
Počet epizod: 12
Ke shlédnutí: Shirai
Postavy:
Kouichi Sakakibara - Hlavní hrdina nastoupil do nové školy
Mei Misaki - "neviditelná" dívka s páskou přes oko
a další Kouichiho kamarádi, je jich celá třída, vypisovat je, je zbytečné myslím si

Jeden z nejlepších, dle mého názoru, horor. Má velice originální příběh, moc pěknou kresbu postav, dokonce i některých charaktery jsou velice propracované jako samotný příběh.
Příběh nám začíná když Kouichi nastoupí na zdejší školu. Nic zajímavého, vcelku, klasický japonský příběh. Ovšem zdání klame. Ve škole se děje něco velice divného, později se dozvíme že je to pro ně ne paranormální jev, ale něco, co příroda prostě tak zamýšlela a bude tomu prostě tak a tečka. Je pravdou, když trošku odbočím, tak při vysvětlování v anime toho "úkazu" malinko tvůrce jakoby sám nevěděl jak to má vysvětlit, proto zvolil cestu "příroda to tak prostě chce a tečka, žádný jiyný vysvětlování" Jenže nám to vůbec v příběhu nevadí.
Kouichi vůbec neví co se děje, ani nepojímá žádné podezření něčeho špatného nebo zlého. Až jednoho dne, kdy spatří ve třídě jednu dívku páskou přes oko. Že má pásku? ne, to opravdu není to divné, věřte mi. Kouichi si s ní nestihne promluvit a tak se přirozené ptá kamarádů ze třídy kdo je ta dívka. Když na ni ukáže, všichni odpoví " Já nikoho nevidím" nebo " o čem to mluvíš,"

A kouichi se začíná Šťourat, co se to vlastně děje. Přeci nemá halucinace. A v tu chvíli to začíná. Děti z jeho třídy začnou podivně umírat, Jedna dívka spadne na hrot deštníku, zabodne se jí do krku, krvácí a na následky umírá... Ovšem to je jen teprve začátek...

Závěr
Jako horor je to vážně paráda, jak jsem již zmiňovala, je tu hlavní dějová linie, žádná vedleší, takže neodbočujete. Postupem času zjištujete co se to vlastně děje, kdo je dívka s páskou přes oko kterou nikdo nevidí. Proč záhadně začali umírat děti z jeho třídy, proč ona "neviditelná dívka" zašla do krámu s realistickýma panenkama a figurína. Dokonce uvidí která je nachlup stejná jako ona dívka.
Another je opravdu divoké horrorové anime, které je i docela hodně psychologické, řekla bych. Soundtrack velice povedený, atmosféra stejně tak. Byla jsem oprabdu nadšená, ikdyž horrory moc nemusím.

Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adís adís | E-mail | Web | 29. června 2017 v 13:37 | Reagovat

Na tohle anime jsem nikdy nenašla chuť k tomu, abych se na něj podívala. Připadá mi to strašně divné (a taky asi tím, že nemám ráda horory). :D Jako znám třeba gify typu, že holčina spadla a nabodla se na deštník (mocná scéna xD) a to je asi tak všechno. :D
Nevím, nemám k tomu moc chuť, ale závěr hodnotný. :) Radši jsem nečetla tvůj názor, kdyby mě náhodou osvítilo a já bych se na to někdy koukla... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama