76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Usagi Drop

22. června 2017 v 15:23 | Imp Go |  Anime


Tak jsem se rozhodla že jako první recenzi na tomto blogu napíšu o Usagi Drop. Už je to nějaký pátek co jsem jej viděla, ovšem ráda se k němu vracím :).

Žánr: Dospívání, Ze života.
Počet epizod: 11
Ke shlédnutí: Shirai
Hlavní postavy:
Daikichi Kawachi- hlavní postava, opatrovník Rin
Rin Kaga- hlavní postava, malá Rin o kterou se stará Daikichi
Kouki Nitani- Kamarád Rin, uličník
Yukari Nitani- Koukiho krásná maminka


Příběh nám začíá u třiceti letého Daikichiho, který se dozvídá o úmrtí svého otce. To ovšem není nic zvláštního, jeho otec byl už opravdu starý a tak se rozeběhl klasický koloběh života. Jenomže na rodiné sešlosti, která je uspořádána krátce po jeho smrti, budou řešit téma, kdo si vezme do péče jeho dceru!. Ano, děda si opravdu na stará kolena udělal dítě. Daikichi se tedy přihlásí a bere si ji do péče. A proč zrovna on? popravdě, holčičku nikdo moc rád nemá, ikdyž ji ani neznají. Takový povl pro ně od pohledu. V tu chvíli nám začíná pravý příběh. Daikichi se stará o 6ti letou malou slečnu, avšak ze začátku velice uzavřenou mladou slečnu. Časem okolo něho začne pobíhat jako "Kobylka" jak sám Daikichi říká. Řeší s ní každodenní problémy, školku, dokonce přestává kouřit obýváku, když jeden den koukne ke stropu a zjištuje že tam visí Rinino oblečení. Aby nenačáchlo.

Avšak po menším zaběhnutí do života s malou Rin, se nám rozvíjí další hlavní dějová linie, a tou je, zjistit kdo je Rinina máma. Daikichi začíá za zády malé Rin pátrat. S pomocí své rodiny a kontaktů se mu podaří Rininu matku opravdu najít :)

A v neposlední řadě menší, avšak důležitý příběh se točí okolo samotného Daikichiho. Milostný příběh. Malá rin si našla kamaráda Koukiho, nesmírného roštáka. Kupodivu tenhle rošták Rin poslouchá a rádi spolu v dalších částech anime chodí do školky a ze školky, časem i do první třídy. Tenhle Kouki má velice krásnou maminku, ta padne Daikichimu hned do oka. Daikichi má alespoň zdroj informací co se týče dětí :)

Závěr
Jedním slovem "povedené" Tohle anime je doslova povedené a hlavně oddechové. Často se i zasmějete. Ikdyž se zde neukazují žádné nadpřirozené schopnosti, neřeší se boje a ani tam žádný fyzický boj neprobíhá, je to opravdu zajímavé anime které má co ukázat :)

Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama