76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Téma týdne

Nikdy se toho nevzdám

22. června 2017 v 21:33 | Imp Go
Čeho se nikdy nevzdám? A jé je. Upřímně, nejsem moc cílevědomá. Alespoň né do nedávna. Je tu pár cílů které bych si chtěla splnit, samozřejmně, ovšem posledních pár měsíců mám jeden cíl, kterého se zatím opravdu nechci vzdát. A to je dostat se na Vysokou školu pedagogcikou. Proč? Faktem je, že učitelkou jsem nechtěla být od malička, možná naopak, říkala jsem si že jako děti jsme fakt hrozný, na nějaké překřikování nemám náladu, hlavně ani nervy.Řešit omluvenky? Drzost dětí a možná i některých rodičů?A spousty dalších? Opravdu ne, ikdyž teď stále taky ne, ale!

Poslední rok na střední, hlavně v posledních týdnech, jsem zjišťovala jednu zásadní věc- někteří učitelé neumějí učit. Ukamenujte mě. Ale abych se posunula dál a vysvětlila to. V učení jsem nejlepší nebyla, spíše klasika. Jenže u ostatních dětí se ktrýma jsem chodila do třídy a pak jsem je sama doučovala například Angličtinu, občas i chemii když chtěli, zjistila jsem nemilou věc- spousta učitelů neumí učit vícero způsoby. Co si budeme nalhávat, ale každá jsme jiný, každému znás funguje mozek jinak i to myšlení. Potřebujeme více způsobů řešení, učení, vysvětlení. Já jsem chodila chvíli na doučování z matemati ve třetím ročníků, po 4 sezeních mi to začalo pomalu docvakávat. Proč jsem propadávala z tak banální věci? Proč mi to tak nešlo? Jednoduchí odpověd, prostě mi to ukázal jinak, problém vyřešen, finíto.

Je tu ale opět ale! určitě za "hloupost" či "nevědomost" mohou samotní učitelé, kteří neumí učit vícero způsobama, někeří se mi zdá že spíše vůbec neumí učit, jenomže v dětech je také problém, nebaví je to, nechtějí se učit... A pak samotní rodiče, tenhle případ znám moc dobře. Kamarádka se bála táty a tak se šrotila co to šlo. Když dostala za 4 za 5, dostala seřezáno. Sice se pak zase učila jenomže víte jak, bála se že to zase nezvládne, na další učení se nesoustředila, ikdyž u toho seděla, stejně byla ve stresu a bylo to k ničemu. Kolotoč.

Abych se vrátila z5 k té škole. do teď jsem to akorát kritizovala a možná si i trochu stěžovala. To chci změnit, proto se tam přihlásím v březnu. Chci zkusit roli učitele, chci to zkusit sama. Njespíš mi z toho jebne, ale prostě hlavním cílem je, zkusit být dobrým pedagogem učitelem, naučit to ty děti co nejlépe, lépe než jiní učitelé. Z toho vyplívá mnoho učení pro mě. Možná to někdy předám dál. To je můj cíl kterého se opravdu nevzdám. Chi vést ty děti k hodnotám ...
 
 

Reklama